Metal Mobilyalar
Ofis Mobilyaları
Soyunma Dolapları

Ofis
Koltukları

Fileli Ofis
Koltukları

Ofis Koltukları

Fileli Ofis Koltukları

Ofis koltukları, ofis çalışanlarının ergonomik ve rahat oturabilmesini olanak sağlayan koltuklardır. Genelliklerde ofis içi kullanımda tercih edilen bu koltuklar; ayarlanabilir yüksekliğe, sırt ve bel desteğine sahiptir. Vaktinin büyük bir kısmını masa başında geçiren kişilerin sırt sağlığı için ergonomik tasarıma sahip olan ofis koltuklarının tercih edilmesi büyük önem taşır.

Ofis koltuğu satın alırken dikkat edilmesi gereken belli başlı detaylar bulunur. İşte, ofis sandalyesi satın alırken dikkat edilmesi gereken başlıca detaylar şunlardır:

  1. Ofis koltuğunun yüksekliği ayarlanabilir olmalıdır: Rahat kullanım için ofis koltuğunun yüksekliği kişiye özel olarak ayarlanabilir tasarıma sahip olmalıdır. Fiziksel olarak konforlu bir ofis koltuğunda, kullanıcıların dizleri doksan derecelik açıda olmalı, ayakları da yere düz basabilmelidir.
  2. Ofis koltuğunun kolçakları konforlu olmalıdır: Ofis koltuklarının kolçakları, kişilerin kollarını ağrıtmayacak, rahatlıkla dinlendirebilecekleri özellikte olmalıdır. Kolçaklar, ofis çalışanlarının rahatlıkla oturabilecekleri genişliğe ve yüksekliğe sahip olmalıdır.
  3. Ofis koltuğunun genişliği, kişilerin vücut tipine uygun olmalıdır: Kişilerin rahatlıkla oturabilecekleri, beden ölçülerine uygun tasarlanmış ofis koltukları konforlu bir kullanım sunar. Bu sebeple de ofis koltuğunun genişliğinin, çalışanların vücut tipiyle uyumlu olması oldukça önemli bir detaydır.
  4. Ofis koltukları sırt desteğine sahip olmalıdır: Sırt sağlığı, masa başı çalışanların en öncelikli dikkat etmesi gereken konular arasında yer alır. Yanlış oturma pozisyonları, kişilerin bel ve sırt ağrısı, duruş bozukluğu gibi sıkıntılar yaşamasına neden olabilir. Çalışma sandalyesi satın alırken, sırt desteğine sahip ortopedik bir ürün seçimi yapmaya özen gösterilmelidir.
  1. Ofis koltukları dayanıklı ve kaliteli malzemeden üretilmiş olmalıdır: Uzun ömürlü kullanıma sahip olması, kolay temizlenebilir olması ve terletmemesi açısından ofis koltuklarının kaliteli ve dayanıklı malzemeden üretilmiş olması oldukça önemlidir. Ofis koltuğu satın alırken, ürünün hangi malzemeden hazırlandığı ve koltuk döşemesinde hangi kumaş türünün kullanıldığı gibi detaylara dikkat edilmelidir.
  1. Ofis koltukları ayarlanabilir özelliğe sahip olmalıdır: Ofis koltukları, kullanıcıların fiziksel özelliklerine göre ayarlanabilir tasarıma sahip olmalıdır. Koltuk yüksekliği, sırt desteği açısı, kolçak uzunluğu, boyunluk açısı gibi özellikler kullanıcıların en konforlu hissedeceği şekilde ayarlanabilmelidir.
  2. Ofis koltukları bütçenize uygun olmalıdır: Ofis koltuğu fiyatları, malzeme kalitesine ve sahip olduğu özelliklere göre değişiklik göstermektedir. Kullanıcılar ofis koltuğu satın alırken, bütçelerine en uygun ürünü satın almaya özen göstermelidir.

Ofis koltukları, çalışanların konforu için en önemli ofis mobilyaları arasında yer alır. Uzun süre masa başında çalışan kişilerin, rahat ve konforlu bir süreç geçirmesini sağlayan bu koltuklar, ergonomik tasarımda üretildiğinde bel ve sırt sağlığını destekler. Çalışanların uzun süreli oturmalarını kolaylaştıran bu koltuklar, sırtta meydana gelen ağrıların azalması için de ergonomik olarak üretilir. Ofis çalışanlarının konforlu olarak çalışmasına olanak sağlayan ofis koltukları, çalışanların performansını da olumlu yönde etkiler.

Ofis koltuğu tasarımında en yaygın olarak kullanılan malzemeler; metal, plastik ve döşemelerdir. Metal malzeme, ofis koltuklarının iskeletinde tercih edilir. Metal uzun ömürlü bir kullanıma sahip olup, oldukça dayanıklıdır. Plastik malzeme ise ofis koltuklarının ayak kısımlarında, kolçaklarında ve diğer küçük parçalarında tercih edilir. Oturma bölmesi ve sırt kısmında ise döşeme kullanılır. Bu kısımdaki malzemeler genellikle kumaş, deri ya da suni deridir. Döşeme kısmında tercih edilen deri malzeme dayanıklı olması, kolay temizlenebilir olması ve terletmez yapıda olması yönüyle sıklıkla tercih edilir. Suni deri, deriye kıyasla daha ekonomik fiyatlara sahiptir fakat dayanıklılığı daha azdır. Kumaş döşemeler de ofis koltuklarında sıkça kullanılan malzemeler arasında yer alır. Nefes alabilir özelliğe sahip olması da, döşemede kumaşın yaygın olarak tercih edilmesini sağlar.

Ofis koltuklarının uzun ömürlü, sağlam olarak kullanılabilmesi için düzenli olarak temizliğinin yapılması oldukça önemlidir. Temizliği yapılmayan koltukların döşemelerinde renk değişiklikleri ve lekelenmeler meydana gelebilir. Bu da ofis koltuklarının kısa sürede estetik görünümünü yitirmesine sebep olarak koltuğun kullanım ömrünü de kısaltır. Ofis koltuklarının temizlik kriterleri koltuğun malzemesine göre farklılık gösterir. Deri döşemeye sahip olan ofis koltukları, deri kumaşlar için özel olarak üretilmiş temizleyicilerle silinmelidir. Genel olarak ise nemli bir bezle ofis koltuklarının döşemelerini kolaylıkla temizlemek mümkündür. Kumaş döşemeye sahip ofis koltukları için ılık suda yıkanmış sabunlu bir bez tercih edilebilir. Koltuk döşemelerindeki tozlar, düzenli olarak elektrikli süpürge ile temizlenebilir.

Ofis koltuğu fiyatları tercih edilen ürünün özelliklerine ve malzeme kalitesine göre farklılık gösterir. Ucuz ofis koltukları, genellikle plastik malzemeden üretilir ve ayarlanabilir özellikleri sınırlı olan koltuklardır. Bu koltuklar genellikle ofiste değil de evde tercih edilir. Fiyatları daha yüksek olan ofis koltukları ise metal malzemeden üretilen ve kullanıcıların kendi fiziksel özelliklerine göre üzerinde ayarlama yapabildiği koltuklardır. Bu koltuklar ofis kullanımı için en ideal ürünlerdir.

Ofis sandalyesi fiyatları, aşağıdaki kriterlere göre farklılık gösterebilmektedir:

– Malzeme Kalitesi: Ofis koltuklarının fiyatı, üretildikleri malzemenin türüne ve kalitesine göre farklılık gösterebilmektedir. Örneğin; metal malzeme, plastik malzemeye kıyasla daha dayanıklı ve pahalıdır.

– Kişiye Özel Ayarlanabilir Özellikler: Çalışanların vücut tipine uygun olacak şekilde koltuk yüksekliği, sırt desteği açısı, kolçak yüksekliği ve koltuk açısı gibi ayarlanabilir özelliklere sahip olması da ofis koltuklarının fiyatlarını etkileyebilmektedir.

– Döşeme Özellikleri: Ofis koltukları deri, suni deri ve kumaş olmak üzere farklı döşeme seçeneklerine sahiptir. Deri döşemeli ofis koltukları, kumaş döşemeli koltuklara kıyasla fiyat olarak daha pahalı olabilmektedir.

Ofis koltuklarına dair RMZ Ofis ile iletişime geçerek güncel ofis koltuğu fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.