Metal Mobilyalar
Ofis Mobilyaları
Soyunma Dolapları

Ahşap sınıf dolapları; genellikle okullarda tercih edilen, öğrencilerin kişisel eşyalarını muhafaza edebildikleri dolaplardır. Ahşap malzeme hem sağlıklı hem de dayanıklı olması yönüyle, eğitim kurumlarında tercih edilebilecek doğru bir materyaldir. Ahşap sınıf dolaplarında; öğrencilerin kitap, defter ve diğer kırtasiye malzemelerini koyabilecekleri raflar bulunur. Kilit sistemine de sahip olan bu dolaplarda, öğrencilerin eşyalarını güvenli bir şekilde saklayabilmeleri mümkündür. Raflar, karışıklık olmadan her bir öğrencinin kişisel eşyalarını muhafaza edebileceği şekilde tasarlanmıştır.Küçük eşyaların da güvenle saklanabilmesi için talep edilmesi durumunda bazı sınıf dolapları çekmeceli olarak da tasarlanabilmektedir.

Ahşap sınıf dolabı satın alırken dikkat edilmesi gereken belli başlı detaylar bulunur. Ahşap sınıf dolapları uzun ömürlü bir kullanım imkanı sunması yönüyle, satın alım esnasında işlevsel tasarımların tercih edilmesi oldukça önemlidir. İşte, ahşap sınıf dolabı satın alırken dikkat edilmesi gereken başlıca detaylar şunlardır:

  1. Ölçü: Ahşap sınıf dolabı satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli detaylardan birisi dolabın ölçüleridir. Ahşap sınıf dolap ölçüleri, dolabın kullanılacağı sınıfın boyutuna göre farklılık gösterir. Satın alım esnasında, dolapların yerleştirileceği sınıfların kaç metrekare olduğu dikkate alınmalıdır. Ahşap sınıf dolapları sadece öğrenciler için değil, öğretmenler odasında kullanılmak üzere öğretmenler için de tercih edilir. Dolabın ölçüsü, kullanılacağı alanın ölçüsüne göre belirlenmelidir.
  2. Malzeme: Ahşap sınıf dolabı satın alım sırasında, ahşap kalitesi dikkat edilmesi gereken oldukça önemli bir detaydır. Ahşaplar; sunta, MDF, masif ahşap gibi farklı malzemelerden oluşabilmektedir. Satın alacağınız ahşap sınıf dolabının hangi malzemeden üretildiğini, üretici firmaya sormanız oldukça önemlidir.3. Fonksiyonellik: Ahşap sınıf dolabının işlevsel olması büyük önem taşır. Ahşap sınıf dolabı satın alırken, ürünün hangi özelliklere sahip olduğunu öğrenmenizde fayda var. Ahşap sınıf dolapları; tercih durumuna göre kilitli, çekmeceli, raflı olmak üzere farklı tasarımlarda üretilebilmektedir. Öğrencilerin eşyalarını güvenle saklayabilmesi için kilit özelliği büyük önem taşır.
  1. Üretici Firma: Satın alım yapacağınız ahşap sınıf dolabının, işinin ehli ve güvenilir firmalar tarafından üretilmesi dikkat etmeniz gereken önemli maddelerden biridir. Gerek üretim sırasında gerekse kurulum aşamasında destek sağlayabilecek firmalarla çalışmaya dikkat edilmelidir.
  1. Fiyat: Ahşap sınıf dolabı satın alırken, bütçenize uygun olacak ürünleri tercih etmenizde fayda var. Ahşap sınıf dolabı fiyatları, tercih edeceğiniz ürünün malzeme kalitesine, özelliklerine ve ebatlarına göre farklılık gösterebilmektedir.

Ahşap sınıf dolapları birçok avantaja sahip olması yönüyle eğitim kurumları tarafından sıkça tercih edilir. Ahşap sınıf dolaplarının başlıca avantajlarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

– Sağlıklı Malzemeden Üretilir: Sağlıklı bir materyal olan ahşap, oldukça güvenli bir seçimdir. Doğal bir görünüme sahip olması da, ahşabın diğer mobilyalarla uyum sağlaması açısından oldukça önemlidir.
– Dayanıklıdır, Uzun Ömürlü Kullanım İmkanı Sunar: Ahşap sınıf dolapları, dayanıklı olması yönüyle de önemli bir avantaj sunar. Uzun ömürlü kullanıma uygun olan ahşap sınıf dolapları, dışarıdan gelebilecek darbelerden etkilenmez.
– Kolay Temizlenebilir: Ahşap, yüzeyinde kalıcı leke bırakmayan bir malzemedir. Kolaylıkla temizlenebilir olması ve leke izlerini diğer mobilya materyallerine göre belli etmemesi yönüyle avantajlıdır.
– Farklı Özelliklerde Üretilebilir: Ahşap sınıf dolapları; farklı renk ve ebatlarda üretilebilmektedir. Kişiye özel olarak tasarlanabilen bu dolaplar, talep edilen kapak sayısında, kilit sistemiyle, renk ve tasarımda üretilebilmektedir.

Ahşap sınıf dolapları, eğitim kurumlarında en çok tercih edilen mobilya seçenekleri arasında yer alır. Ahşap sınıf dolapları; sunta, MDF ya da masif ahşap malzemeden üretilmektedir. Uzun vadeli kullanıma sahip olan bu dolaplar, dışarıdan gelebilecek herhangi bir darbeye karşı da oldukça dayanıklıdır. Satın alım yapacak kişilerin, tercih edecekleri ahşap sınıf dolabının hangi malzemeden üretildiğini sormalarında fayda vardır. Masif ahşap, ağacın gövdesinden elde edilen bir ahşap türüdür. Sağlam olması sebebiyle, ahşap sınıf dolaplarında da sıklıkla tercih edilir. Yıllarca güvenle kullanılabilecek bir malzemedir. Suntanın, masif ahşaba kıyasla daha hassas olduğu bilinir. Ahşap talaşların preslenmesi ile elde edilen sunta malzemesi, diğer ahşap türlerine göre daha uygun fiyatlıdır. MDF ise, ahşap liflerin preslenmesiyle hazırlanır. Dayanıklılık açısından masif ahşap malzemenin daha sağlam olduğu bilinir. Fakat bütçelerini göz önünde bulundurarak ekonomik bir alışveriş yapmak isteyenler sunta ya da MDF ile hazırlanmış ürünleri tercih edebilirler.

Ahşap sınıf dolapları, eğitim kurumları açısından oldukça kullanışlı ve güvenli mobilyalardır. Farklı tasarımlarda ve renklerde üretilebilen bu dolaplarda; raflar, çekmeceler, kapılar bulunur. Ve tüm bu kısımlar kilit sistemiyle güvence altına alınır. Ana okullarında, liselerde, ilkokul ve ortaöğretim sınıflarında sıkça karşımıza çıkan ahşap sınıf dolaplarında, öğrenciler kişisel eşyalarını muhafaza eder. Ahşap sınıf dolaplarındaki çekmeceler, küçük eşyaların saklanması, raf sistemleri ise kitap ve defterlerin korunması için oldukça önemlidir. Oldukça işlevsel ve dayanıklı olan bu sınıf dolaplarında her öğrenciye özel anahtar bulunur. Öğrenciler, bu anahtarlar sayesinde dolaplarını kilitleyebilir ve açabilirler. Ahşap sınıf dolapları çeşitli ebatlarda, renk ve özelliklerde tasarlanabilmektedir.

Ahşap sınıf dolapları, pürüzsüz bir yüzeye sahip olan mobilyalar arasında yer aldığından oldukça basit ve pratik şekilde temizlenebilmektedir. Ahşap sınıf dolaplarının yüzeyinde oluşabilecek tozları hafif nemli bir bezle temizlemek mümkündür. Daha inatçı, yapışkan lekelerin yüzeye bulaşması durumunda da kuru bez, deterjanlı suda güzelce yıkanarak, dolabın yüzeyi silinmelidir. Kolay temizlenebilir olması, ahşap sınıf dolaplarının sunduğu avantajlar arasında yer alır. Açık renge sahip ahşap dolaplar, yüzeydeki tozların belli olmaması için de doğru seçimdir.