Metal Mobilyalar
Ofis Mobilyaları
Soyunma Dolapları

Ahşap dosya dolapları, ofislerde ve evlerde yaygın olarak tercih edilen ahşap malzemeden üretilen evrak ve diğer eşyaların depolanmasını sağlayan mobilyalardır. Ahşap dosya dolapları, tercih durumuna göre kişiye özel olarak üretilebilmektedir. Uzun ömürlü ev ya da ofis mobilyası satın almak isteyenler ahşap dosya dolaplarını tercih edebilirler. Ahşap malzeme dayanıklı bir materyaldir. Temizlik ve bakımının kolay olması da ahşap dosya dolaplarının tercih edilmesinde önemli bir avantajdır.

Ahşap dosya dolapları, işlevlerine göre farklı model ve tasarımlarda üretilebilmektedir. Ofisler için tasarlanan modeller ile eczane gibi sağlık sektöründe ya da evde kullanılacak ahşap dosya dolabı modelleri farklılık arz etmektedir. Ahşap dosya dolapları, dolabın kullanılacağı alanın genişliğine göre farklı ebatlarda üretilebilmektedir. Dosya ve evrakların muhafaza edilmesini sağlayan bu dolaplar farklı kapı sayılarında tasarlanmaktadır. İki kapılı, altı kapılı, sürgü kapılı olarak farklı modellerde tasarlanabilen ahşap dosya dolapları, daha güvenli olabilmesi için kilit sistemine sahip olacak şekilde de üretilebilmektedir. İşletmeler, ihtiyaçlarını karşılayacak ahşap dosya dolabının kaç kapıya ve rafa sahip olması gerektiğini belirleyerek istedikleri modeldeki dolabın diledikleri şekilde tasarlanmasını talep edebilirler.

Uzun ömürlü kullanıma uygun malzemeye sahip olan ahşap dosya dolapları, evlerde kullanılabildiği gibi birçok iş sektöründe de sıklıkla tercih edilmektedir. Ahşap dosya dolaplarının kullanım alanları başlıca şu şekildedir; hastaneler, oteller, kütüphaneler, eczaneler, iş yerleri, devlet daireleri… Kısacası evrak ve dosyaların muhafaza edilmesi gereken birçok sektörde ahşap dosya dolaplarının tercih edildiğini görmek mümkündür.
– Evlerde; dergilerin, kitapların, dosyaların ve diğer küçük ev aksesuarlarının depolanması için kullanılır.
– Ofislerde; evrakların ve ofis malzemelerin güvenle depolanması için tercih edilir.

– Kütüphanelerde; kitapların, dergilerin ve diğer dosyaların depolanması için bu dolaplara ihtiyaç duyulur.
– Okullarda; öğretmenlerin kitap, evrak ve kişisel eşyalarını depolaması için tercih edilir.

– Hastanelerde; hasta dokümanlarının ve tıbbı malzemelerin muhafazası için kullanılır.

– Otellerde; müşterilerin eşyalarını güvenle muhafaza etmek için tercih edilir.
– Eczanelerde; ilaçların ve evrakların depolanabilmesi için ahşap dosya dolaplarına ihtiyaç duyulur. Birçok iş sektöründe tercih edilen ahşap dosya dolapları, rahat ve uzun ömürlü bir kullanıma sahiptir.

Ahşap dosya dolapları; kayın, meşe gibi farklı ağaç türlerinden üretilmektedir. Dayanıklı ve sert yapılı olan bu ağaç türlerinden tasarlanan ahşap dolaplar da hem sağlam hem de uzun vadeli kullanım için oldukça idealdir. Dışarıdan gelebilecek darbelere karşı oldukça dayanıklı olan ahşap dosya dolapları, birçok sektörde tercih edilmektedir. Ahşap dosya dolabı satın alırken dikkat edilmesi gereken önemli özelliklerin başında, dolabın hangi ağaç türünden üretildiği konusu gelir. Sağlam malzemeden üretilen dosya dolapları, sorunsuz şekilde yıllarca kullanılabilmektedir.

Ahşap dosya dolabı fiyatları, satın alınacak olan ürünün; ahşap kalitesine, ebatlarına ve modeline göre farklılık gösterir. Ahşap dosya dolapları camlı, camsız, kilit sistemine sahip ya da kilit sistemi olmadan üretilebilmektedir. Tercih edilen tasarım ve boyut kriterleri doğrultusunda da ahşap dosya dolaplarının fiyatı değişiklik göstermektedir. Toplu alım gibi durumlarda da fiyatlar farklılık arz eder. Ahşap dosya dolabı fiyatlarına dair detaylı bilgiye sahip olmak için RMZ Ofis ile iletişime geçebilirsiniz.

Ahşap dosya dolabı satın alırken dikkat edilmesi gereken belli başlı detaylar bulunur. Ahşap dosya dolabı satın alırken dikkat edilmesi gerekenleri şu şekilde sıralamak mümkün;

1. İhtiyaçlar: Ahşap dosya dolabı satın alırken, tercih edeceğiniz dolabın ihtiyaçlarınızı karşılayacak tasarımda olması oldukça önemlidir. Örneğin; ahşap dosya dolabının nerede kullanılacağı, kullanılacağı alanın ebatına uyumlu bir boyuta sahip olması, kilit sistemine ihtiyaç duyulup duyulmadığı, dolap kapılarının camlı olup olmayacağı gibi detaylara öncesinde karar vermek gerekir. Sipariş öncesinde bunlara karar verdikten sonra sipariş adımları daha hızlı tamamlanacaktır.

  1. Model: Ahşap dosya dolapları, farklı modellerde tasarlanmaktadır. Dolabın kullanılacağı yerdeki diğer mobilyalarla dekorasyon uyumunun olması da estetik açıdan önemli olduğundan, öncesinde nasıl bir model istediğinize karar vermenizde fayda var.3. Malzeme Kalitesi: Ahşap dosya dolabı satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan birisi de ahşabın malzeme kalitesidir. Alınacak olan mobilyanın uzun ömürlü kullanılabilmesi için kaliteli malzemeden üretilmesi büyük önem taşır. Ahşap dosya dolabı satın alacak kimselerin, ahşabın hangi ağaç türünden elde edildiğini üretici firmaya sormaları önemli bir detaydır.4. İşlevsellik: Ahşap dosya dolapları, üretildikleri model türüne göre farklı kullanım imkanlarına sahiptir. Raflardan ve çekmecelerden oluşan bu mobilyalarda, kullanım durumunuza göre dolabın daha fazla raf ya da çekmece sayısına sahip olmasını talep edebilirsiniz. Talebiniz doğrultusunda da hazırlanabilen bu dosya dolaplarını daha işlevsel olacak şekilde kullanabilmeniz de mümkün.5. Fiyat: Ahşap dosya dolabı satın alımında en çok merak edilen detaylardan birisi de ürünlerin fiyat detayıdır. Ahşap dosya dolabı satın alırken ürünlerin hangi fiyat aralığında olduğuna dikkat etmelisiniz. Ahşap dosya dolabı modelleri arasından bütçenize uygun kaliteli ürünleri tercih edebilirsiniz. Ahşap dosya dolabı fiyatları, tercih edilen dolap modeline ve malzeme kalitesine göre farklılık göstermektedir.

Ahşap dosya dolapları evlerde, ofislerde evrak ve eşyaların düzenli bir şekilde saklanıp korunabilmesi için büyük bir öneme sahiptir. Ahşap dosya dolaplarının sunduğu birçok avantaj vardır. Ahşap malzeme, uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Dışarıdan gelebilecek darbelere karşı dirençlidir. Dekoratif açıdan da estetik ve sıcak bir görünüme sahiptir. Ahşap malzeme kolay temizlenebilir olması yönüyle de oldukça avantajlıdır.